15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Ndryshimi i pabesueshëm fizik i Clarence Seedorf në moshën 45 vjeçare: Duket më mirë se kur luante futboll

Futbollisti i dikurshëm holandez, Clarence Seedorf, ka arritur formë fenomenale edhe pas largimit nga futbolli, madje mund të thuhet se tash ka fizik më të mirë se kur ka qenë lojtar aktiv.

Ish-ylli i Ajaxit, Real Madridit, Interit dhe Milanit, ka marrë pjesë në evenimentin e organizuar nga Gold’s Gym në Milano, ndërsa me këtë rast i ka demonstruar disa ushtrime që e mbajnë në formë fantastike.

“Më shumë sesa pamja fizike, do të doja që të më kishin zili për atë që kam në kokë, sepse vetëm kjo më lejon t’i bëj të gjitha gjërat që bëj për t’u ndier mirë. Të gjithë, nëse duan, mund të arrijnë rezultate dhe të duken mirë fizikisht”, është shprehur katër herë fituesi i Ligës së Kampionëve.

Për ish-mesfushorin mosluajtja nuk është arsye për të anashkaluar stërvitjet, edhe pse jo gjithmonë është lehtë që të gjejë motivimin.

Holandezi 45 vjeçar për këtë arsye në mënyrë alternative angazhohet në ushtrimet në plazh dhe në palestër. Veç kësaj, luan tenis, golf, ndërsa me raste merret edhe me boks.

Seedorf është baba i katër fëmijëve (tri vajza dhe një djalë), ndërsa pasi u largua nga futbolli aktiv filloi të angazhohej si trajner. Ai ka drejtuar skuadra, si Milan, Shenzhen, Deportivo La Coruna, dhe ka qenë përzgjedhës i Kamerunit.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...