15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Ish-këshilltari i Thaçit, Behramaj: Qeveria Kurti po i ndihmon Serbisë për ta dënuar UÇK-në

Ish-këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj ka reaguar pas deklaratës së zv/kryeministrit Besnik Bislimi për hapjen e arkivave të UÇK-së.

Ai në një postim në Facebook ka thënë se qeveria po i del në ndihmë Serbisë për ta dënuar UÇK-në.

Sipas tij, është “mjerim” se në duar të kujt kanë mbetur institucionet, duke përmendur në këtë kontekst refuzimin e VV-së për ta votuar Ligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës.
Postimi i plotë i Behramajt në Facebook:

Pasi që dosjet e Serbisë për ta dënuar UÇK-në nuk po u mjaftojnë, Qeveria e Kosovës paska premtuar t’u dalë në ndihmë me gjoja dosjet e UÇK-së.

Është për mjerim në duar të kujt ka mbetur shteti i Kosovës.

Qeveria Kurti nuk e votoi Ligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, por po pranon që “arkivin” e saj t’ia japë Serbisë!.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...