15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Çfarë po ndodh me Sergio Ramos te Paris Saint-Germain?

Sergio Ramos nuk e ka pasur fillimin ideal të jetës në Paris Saint-Germain që kur iu bashkua klubit nga Real Madrid këtë verë.

Testet e tij mjekësore në korrik nuk treguan asnjë problem, por që atëherë ai ka pasur probleme me dëmtimet të cilat e kanë penguar atë të bëjë debutimin e tij në PSG.

Klubi francez raportoi se ai do të kthehej në aksion pas pushimit ndërkombëtar të këtij muaji, por ata kohëve të fundit kanë thënë se ai është ende duke u shëruar dhe nuk ka një datë konkrete për kthimin e tij.

Tifozët po bëhen të paduruar për të parë lojën e 35-vjeçarit në Parc des Princes, por Le Parisien ka zbuluar se ata do të duhet të jenë të durueshëm.

Ramos nuk ka luajtur një ndeshje konkurruese që nga 5 maji, kur Real Madridi humbi nga Chelsea në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, dhe ai ka qenë jashtë fushe për gjithsej 200 ditë këtë vit kalendarik.

Ai është padyshim i padisponueshëm për ndeshjen e PSG-së në Ligue 1 kundër Clermont dhe është një dyshim i madh për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve në udhëtim te Club Brugge javën e ardhshme.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...