15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

‘Frikësohet’ Vuçiq: Miliona euro janë dhënë për rrëzimin tim

Në një intervistë për TV Prva presidenti i Serbisë Vuçiq ka folur rreth sulmeve dhe presioneve ndaj tij me qëllimi rrëzimin e tij, duke thënë se “Nuk kam qëllim poshtërimin e Serbisë, miliona janë dhënë për rrëzimin tim për sjelljen e “teatrit të kukullave” që ishte në 2008, kur nuk reaguan në shpalljen e pavarësisë së Kosovës “, shkruan “Alo”.

Vuçiq shtoi se nuk ka qëllim të poshtëroi Serbinë, përkundër presioneve edhe sulmeve për rrëzim, ashtu që në Serbi të instalohet pushtetit i “teatrit të kukullave”.

Nga Serbia po kërkohet që të pranohet gjenocidi në Srebrenicë, ka presione të shumta për rrëzimin e tij, ndërkohë që ai ka hyrë vetëm në vitin e 10 të qeverisjes është larg qeverisjes sikur Merkel që ishte 16 vjet apo dikush 30 vjet, por është i kënaqur me të arriturat.

“Nuk kam qëllim poshtërimin e Serbisë, i di goditjet që më presin, shoh se janë investuar qindra milionë euro për përmbysjen time, dhjetëra faqe të botuara kundër meje, mijëra portale të krijuara edhe financuara nga manjat brenda edhe jashtë për të më rrëzuar nga pushteti dhe për të sjell ‘teatrin e kukullave’ në pushtet me qëllim të jetë dikush si në vitin 2008, kur u sigurua që mos të ketë reagime nga Serbia në shpalljen e njëanshme të pavarësisë së Kosovës” tha Vuçiq.

Ai nënvizoi se atij i intereson vetëm Serbia dhe për të jeton dhe nuk shqetësohet çka mund të i ndodhë.

“Ka mbetur testamenti politik dhe më së shumti autostrada të ndërtuara, në dhjetor do lavdërohemi me dhjetë autostrada të reja që janë në ndërtim. Nuk do përfundojë në bërllokun e historisë, ndoshta në kuptimin fizik, po në atë historik si paraardhësit e mi assesi jo” tha Vuçiq.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...