17.2 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Formacioni i mundshëm i Kosovës sonte përballë Greqisë

Kombëtarja e Kosovës do të zhvilloj sonte ndeshjen e katërt në kuadër të kualifikimeve për Botëror “Katar 2022”.

Dardanët pas fitores historike ndaj Gjeorgjisë tre ditë më parë, do të kërkojnë fitoren e dytë në këto kualifikime sonte ndaj Greqisë, të paktën për të “blinduar” pozitën e tretë në tabelë.

Trajneri Challandes në konferencë për shtyp para ndeshjes ka konfirmuar Elbasan Rashani është në dyshim për këtë ndeshje pasi mori një goditje në ndeshjen e kaluar, gjersa portieri Visar Bekaj ka testuar pozitiv me COVID dhe është futur në izolim.

Lajm i mirë për “dardanët” është rikthimi në skuadër i Milot Rashicës, i cili do të jetë i gatshëm për këto dy ndeshjet e ardhshme të shtatorit, dhe me shumë gjasa mund të startoj sonte nga minuta e parë, duke i parë edhe dyshimet e Rashanit shkaku i lëndimit.

Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë Greqisë është ky:

Muric; Hadergjonaj, Aliti, Rrahmani, Vojvoda; Dresevic, Halimi: Kastrati, Berisha, Rashica; Muriqi.

Kosova deri tani në këto kualifikuese pas tre ndeshjeve ka dy humbje dhe një fitore të arritur së fundit, duke u pozicionuar e treta në tabelë me tre pikë, pas Suedisë e Spanjës, gjersa rivali i sotëm i Kosovës, Greqia në dy paraqitje të zhvilluara deri tani ka dy barazime, të arritura ndaj Gjeorgjisë dhe Spanjës, duke u pozicionuar e katërta me tabelë me dy pikë.

Kosovës i duhet patjetër një fitore sonte nëse dëshirojnë të forcojnë së paku vendin e tretë në tabelë.

Ndeshja fillon nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”, dhe do të jetë e lejuar me vetëm 10% të tifozëve, ka konfirmuar FFK.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...