15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

“Bilanc lufte me 300 qytetarë të vdekur, dhembshuria njerëzore e kryeministrit s’po duket askund”

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti, e ka quajtur “tragjedi kombëtare” bilancin me 300 qytetarë të vdekur në dy javët e fundit si pasojë e Koronavirusit.

Ai ka thënë se Qeveria e Kosovës po vepron sikur të mos ndodhte asgjë rreth saj dhe se dhembushuria e kryeministrit nuk po duket askund, përcjell Bota sot.

Hamiti ka ngushëlluar familjarët e viktimave.

Reagimi i tij në Facebook:

300 kosovarë vdiqën prej Covidi në dy javët e fundit. Bilanc lufte. Tragjedi kombëtare!

Qeveria e Kosovës vazhdon marshin ‘krejt dhe drejt’ – e përbashkuar rreth #VV-së – sikur të mos ndodhte asgjë rreth saj. Ku është përgjegjësia e saj? Ku është dhembshuria njerëzore e kryeministrit dhe e ministrave? Askund!

Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve e miqve të njerëzve që humbëm këto ditë e javë tragjike për gjithë popullin e Kosovës!

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...