15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Greqia me vlerë më të madhe, por Kosova ka futbollistin më të shtrenjtë

Kosova nesër do të përballet me Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri” në ndeshjen e cila është e vlefshme për kualifikimet për Kupën e Botës që mbahet vitin e ardhshëm.

“Dardanët” synojnë fitoren e dytë radhazi, por do të kenë problem pasi përballen me një ekip që është favorit në letër, shkruan OurKosovo.

Lexo Edhe:
Sipas Transfermarkt, vlera e përgjithshme e “helenëve” shkon në 103.3 milionë euro, kurse e Kosovës në 60.4 milionë.

Por, përkundër kësaj, Kosova ka futbollistin më të vlefshëm. Është Amir Rrahmani i cili vlerësohet me 14 milionë euro.

Në anën tjetër, te Greqia, Odysseas Vlachodimos dhe Christos Tzolis vlejnë nga 12 milionë.

Tzolia momentalisht po rikuperohet nga lëndimi dhe nuk dihet nëse do të jetë i gatshëm për lojë nesër.

Pas ndeshjes me Greqinë, “Dardanët” i pret një tjetër sfidë e madhe. Në “Fadil Vokrri”, Kosova e pret fuqinë botërore, Spanjën.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...