18 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Qindra persona të grumbulluar në aeroport, qytetari thotë se është “bombë e kurdisur” e Covid-19

Një qytetar i inkuadruar drejtpërsëdrejti në linjën e T7 gjatë emisionit Frontal, ka transmetuar pamje të Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”, ku shihen qindra qytetarë të mbledhur grumbull, derisa çdo ditë kemi me dhjetëra vdekje nga Covid-19.

Qytetari shprehu pakënaqësinë e tij rreth gjendjes së Aeroportin e Prishtinës, ku sipas tij momentalisht aty është një “bombë e kurdisur” e virusit SARS-CoV-2.

“Unë jam këtu prej orës 15:45, gjendja është siç po e shihni, distance nuk respektohet. Është një bombë e kurdisur e Covidit këtu. Bisedova edhe me disa stafi këtu, kanë mungesë të stafit dhe kjo gjendje kështu është që një muaj”, ka thënë Afrimi.

“Hyrja në aeroport është plot, para një ore kanë qenë dikur rreth 500 veta brenda. Tash paramendojeni se çka do të ndodhë nëse veç një ose dy prej tyre e kanë virusin”.

Tutje ai bëri apel tek ministri i Shëndetësisë dhe ai i Infrastrukturës që të merren urgjentisht me këtë problem.

“Nëse këtu nuk merr masa ministri i Shëndetësisë dhe ai i Infrastrukturës, këtu siç thash është një ‘bombë e kurdisur’”, shtoi ai.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...