15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Fury vjen me një deklaratë të madhe për Wilderin dhe Joshuan

Boksieri britanik Tyson Fury, kampion i botës në peshën e rëndë (kategoria WBC), u shpreh se dëshiron t’i japë fund rivalitetit me patriotin e tij Anthony Joshua.

Ky i fundit mban titujt kampionë bote të kategorive IBF, WBA e WBO në peshën e rëndë. Të dy boksierët do të duelojnë këtë vjeshtë, Joshua ndaj Usyk më 25 shtator dhe Fury ndaj Wilderit më 9 tetor. Fury u shpreh se për të, dueli i tretë ndaj Wilderit ka për të qenë shumë i lehtë, ndaj ai shpreson të përballet me Joshuan që në dhjetor të këtij viti.

“Do të përpiqem që të sigurojmë duelin me Joshuan që këtë vit. Ne e shohim Wilderin si një rival dhe kërcënim jo të madh në rast se faza përgatitore shkon ashtu si duhet. Gjërat deri më tani po shkojnë mirë, ashtu sikurse i kishim planifikuar”, ka thënë Fury për “GiveMeSport”. “Nëse gjërat vijojnë kështu, atëherë për mua Wilderi nuk është problem. Unë e kam mundur dy herë, pavarësisht se herën e parë gjyqtarët e dhanë barazim. Wilderi nuk ka asgjë për të ofruar veç një grushti të fortë. E njohim mirë dhe nuk kemi frikë nga kjo sfidë”, ka shtuar Fury.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...