15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Presidenti i Sampdorias tregon pse Ronaldo e braktisi Juventusin

Presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero pohon se Cristiano Ronaldo u largua nga Juventusi për në Manchester United sepse ai e kuptoi se nuk ishte më lojtari që donte të ishte.

Reprezentuesi portugez kompletoi transferimin e tij në Manchester United në ditën e fundit të afatit kalimtar për 15 milionë euro plus 8 milionë euro të tjera në formë të bonuseve të ndryshme.

Kjo do të thotë që Juve bëri një humbje në çmimin e blerjes prej 117 milionë eurosh nga Real Madridi, por prapëseprapë përfitoi financiarisht duke hequr nga librat pagën e tij prej 30 milionë eurosh në sezon.

“Ndonjëherë është më mirë të heqësh dorë nga disa euro sesa të mbash dikë që nuk dëshiron të qëndrojë me ty dhe për këtë arsye nuk po jep më të mirën”, tha Ferrero për “Sky Sport Italia”.

“Është më mirë për të gjithë të interesuarit që Ronaldo u largua dhe është më mirë për të që ai e kuptoi se nuk ishte më Ronaldo që donte të ishte.”

CR7 ishte golashënuesi më i mirë në Serie A sezonin e kaluar me 29 gola në 33 ndeshje, nga të cilat gjashtë ishin nga penalltia.

Ai pati mundësinë të bëjë histori këtë mbrëmje si golashënuesi më i mirë ndërkombëtar i të gjitha kohërave, pasi aktualisht është në nivel me Ali Daei të Iranit me 109.

Sidoqoftë, gjuajtja i tij u ndalua nga portieri 19-vjeçar i Republikës së Irlandës, Gavin Bazunu.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...