15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Opsioni misterioz në kontratën e Griezmannit në kalimin e francezit te Atletico Madridi

Në momentet e fundit të afatit kalimtar të verës, Barcelona dhe Atletico Madrid ka arritur marrëveshje për transferimin e Antoine Griezmannit, me lojtarin kthehet në kryeqytet si huazim dy-vjeçar.

Barcelona lëshoi ​​një deklaratë duke njoftuar lëvizjen e lojtarit, ku përmendej një mundësi blerjeje me detyrim për Atletico, por jo më shumë se kaq.

Griezmann kalon te Atletico si huazimi dyvjeçar (do ta mbajë numrin 8), dhe në fund të asaj periudhe opsioni i blerjes hyn në fuqi, për një tarifë prej rreth 40 milionë eurosh.Sidoqoftë, blerja nuk është 100 për qind e detyrueshme, pasi varet nga ndeshjet e luajtura gjatë kësaj periudhe kohore.

Si rezultat, mund të ndodhë që pasi të ketë përfunduar huazimi dyvjeçar, Atletico Madrid të mos ketë nevojë të blejë Griezmannin, nëse ai nuk e ka plotësuar numrin e ndeshjeve të luajtura që janë në kontratë.

Një çelës tjetër në marrëveshjen midis klubeve gjithashtu thotë se Atletico mund ta blejë lojtarin në çdo kohë gjatë periudhës së huazimit.

Me të gjitha këto klauzola të ndërtuara në marrëveshjen e huazimit, një gjë është e qartë … Griezmann nuk do të kthehet në Camp Nou. Fryma e marrëveshjes e bën të qartë se Atletico Madrid do të ruajë shërbimet e tij gjatë dy viteve të ardhshme dhe më gjerë.Në të njëjtën mbrëmje, Barcelona mori shërbimet e Luuk de Jong në huazim nga Sevilla.

Blaugranat e kanë mundësinë e blerjes për holandezin, por nuk është e detyrueshme. Përveç kësaj, një pjesë e pagave të lojtarit do të paguhet nga Sevilla.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...