15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Ky motoçiklist tentoi të parakalonte një makinë me shpejtësi 160 km/h – ajo çfarë ndodhi do ju lë pa mend

Motoçikletat në shumicën e rasteve janë në thelb më të rrezikshme se makinat.

Dhe ndonëse dhjetëra mijëra ngasës e dinë këtë, ka disa që nuk e dinë. Ose, edhe nëse e dinë, ata zgjedhin ta injorojnë atë, duke preferuar të rrezikojnë veten dhe përdoruesit e rrugës përreth tyre.

Duke gjykuar nga pamjet në këtë video, ky ngasës i përket grupit të fundit, ndoshta duke bërë gjëra të tilla të çmendura për disa pëlqime shtesë në YouTube.

Ai, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, është kapur duke lëvizur me shpejtësi 160 km/orë.

Duke iu afruar një Mini klasik me shpejtësi të madhe, ai përpiqet të parakalojë makinën nga e djathta ndërsa i afrohet një rruge të mprehtë.

Ndërkohë, shoferi Mini-i cili me sa duket po reagon ndaj motoçikletës për të dhënë hapësirë, i pavetëdijshëm për manovrën e guximshme tashmë në lëvizje.

Në ecurinë e ngadaltë, duket se motoçiklisti dhe shoferi i Mini i shmangen ngushtë kontaktit.

Sidoqoftë, kjo e vendos motoçiklistin në rërë, para se të përplaset në shinën mbrojtëse të rrugës.

Edhe pse me sa duket mbeti pak pa ndjenja pas goditjes, motoçiklisti i përfshirë thuhet se është mirë, me disa kocka të thyera.

Në fakt, ai ishte me fat që nuk përfundoi në skajin e shkëmbit dhe tanimë është gjallë.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...