15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Fisnik Ismaili: S’besoj qe vaksinave iu ka kalu afati, por…

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismaili ka reaguar lidhur me deklaratën e ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia për skadimin e afatit të vaksinave nga lloji Astrazeneca.

Sipas Ismailit kjo po duket të jetë një lojë e ashpër për ta fajësuar popullin e për të shfajësuar veten.

Tutje, Ismaili, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka thënë se këto lojërat propagandistike po nuhaten nga larg.

“Kur i ki 166 mijë doza tuj i kalue afati, çohesh e ban një fushatë të madhe si gjaja, nuk shkon me e hapareshë shtetin, që me mendue njerëzit që kaloi virusi, i kushtëzon mos me mujtë me i rrasë hunt nëpër secilën ndejë që bahet, edhe qe, e pret vjeshtën me shumë më shumë të vaksinuem, e shumë më pak viktima, e jo me i lanë vaksinat me skadue pa e thanë asnjë fjalë”, shkroi ai.

“Edhe jo, s’po besoj që iu ka skadue afati, por po më duket një lojë tjetër e poshtër me e fajësue popullin, e me e shfajësue veten.Seen bullshit like this before. ….nëse dikush mendon që s’po ua ndij erën prej aeroplanit”, shtoi Ismaili.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...