15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Bëhen bashkë PDK e NISMA

Nisma Socialdemokrate dega Lipjan i ka dhënë përkrahje kandidatit të PDK-së, Hyzer Rizanit, për kryetar të komunës.

Kështu ka njoftuar vetë Rizani përmes një postimi në Facebook, shkruan Indeksonline.

Ai u shpreh se kryetari i Nisma Socialdemokrate, Heset Sahiti me strukturat e përbashkëta kanë dhënë zotimin se në zgjedhjet e 17 Tetorit do t’a përkrahin PDK-në dhe atë si kandidat për kryetar të komunës.

Postimi i plotë:

Të dashur bashkëqytetarë, sot pata nderin dhe kënaqësinë që me ftesën tonë të presim në zyret e PDK-së strukturat e subjektit Nisma Socialdemokrate dega Lipjan. Së bashku bashkëbiseduam për zhvillimet e fundit politike dhe rezultatet pozitive të cilat i kanë arritur aktivistët tanë në terren gjatë këtyre ditëve.

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, z. Heset Sahiti me strukturat e përbashkëta kanë dhënë zotimin se në zgjedhjet e 17 Tetorit do t’a përkrahin PDK-në dhe mua si kandidat për kryetar të Komunës.

Në emër të strukturave të PDK-së dhe në emrin tim personal falënderoj përzemërsisht të gjitha strukturat dhe aktivistët e Nisma Socialdemokrate për këtë mbështetje kaq madhështore dhe të sinqertë.

Aktiviteti ynë në të ardhmen do të jetë i përbashkët lagje më lagje, familje për familje me qëllim që së bashku të kthejmë besimin e qytetarëve lipjanas.

Të bashkuar drejt fitores!

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...