15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Nga Serie D tek Milani për vetëm tre vite, historia interesante e transferimit të fundit

Junior Messias me të vërtetë ka realizuar një ëndërr duke nënshkruar për Milanin, pasi ai ishte në Serie D deri tre vjet më parë.

Braziliani 30-vjeçar përfundoi transferimin sot nga Crotone, në huazim për 2.6 milionë euro.

Është një rritje e jashtëzakonshme për Messias, i cili bëri vetëm debutimin e tij në Serie A sezonin e kaluar për Crotone, duke kontribuar me nëntë gola dhe katër asistime.

Klubet e tij të mëparshme para se të bashkohej me Crotone në 2019 ishin Casale, Chieri dhe Gozzano, duke luajtur në Serie D deri në ngritjen në Serie C në 2018-19.

Para kësaj, Messias e luajti këtë sport thjesht si një hobi, duke i shtuar të ardhurat e tij me punë që shkonin nga rikuperimi i tullave nga ndërtesat e shkatërruara e deri te shpërndarja e makinave larëse.

Ishte ish -lojtari Elio Rossi ai që e takoi gjatë një prej atyre lojërave lokale në Torino dhe arriti të merrte pagën prej 1.500 € në muaj që Messias të bëhej futbollist në Casale.

Edhe nëse Milani nuk e përdor opsionin e tij për të blerë nga Crotone, Messias do të përjetojë një përrallë, duke shkuar nga Serie D në San Siro në vetëm tre vjet.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...