15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

‘Goli më i mirë’ i Cristiano Ronaldos për United ishte aq ikonik sa u fut në një CD dhe krijoi “Çmimin Puskas”

Me një turmë të madhe të mbledhur në Estadio do Dragao, Cristiano Ronaldo kishte gjuajtur si një heshtë në mesin e turmës armiqësore.

Ishte viti 2009 dhe në atë kohë, Manchester United po shijonte suksese të mëdha, ndërsa kishin një takim të vështirë me Porton që duhej fituar ose marrë një barazim.

Derisa kishte qenë pjesë e Sporting Lisbonës, Ronaldo duhej të përballej me fyerje nga tifozët kundërshtar dhe presioni ishte i lartë.

https://www.dailymotion.com/video/x83so6b

Por, vetëm gjashtë minuta në ndeshje, Ronaldo pranoi një top nga Anderson nga një distancë 40 metra, për ta plasuar fuqishëm topin në rrjetë.

Goditja e tij e kaloi Manchester Unitedin në epërsi 1-0, ndërsa rezultati i përgjithshëm i takimit të Ligës së Kampionëve ishte 3-2.

Se ishte një goditje perfekte, Ronaldo besohet se e ka regjistruar atë në një CD, për ta mbajtur kujtim dhe në atë kohë e quante si goli i tij më i mirë në karrierë.

Mirëpo, aktualisht e vlerëson golin më të mirë atë ndaj Juventusit sa ishte pjesë e Real Madridit në vitin 2018, duke i shënuar në stilin gërshërë Gigi Buffonit, nga një asistim i Dani Carvajal.

Goli i shënuar i Ronaldos ndaj Portos në vitin 2009 bëri që të formohej çmimi ‘Puskas’ për golin më të bukur të vitit, dhe portugezi ishte ai që e fitoi i pari, pikërisht me golin ndaj skuadrës portugeze.

https://www.dailymotion.com/video/x83so6b

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...