15.6 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Valon Murati i Lëvizjes për Bashkim ka shprehur ngushëllime familjes së Behram Rrahmanit që ndërroi jetë nga Covid-19.

Behrami ka qenë ish pjesëtar i Batalionit të Parë të Brigadës 142 të ZOSH-it.

“Na paska lënë shoku i dashur Behram Rrahmani, Kujtimi i paharruar i luftës. Luftën e madhe e fitoi për vete e popullin e vet, por betejën me virusin tinëzar SARS-CoV-2 e paska humbur. Ishte ndër pishtarët e organizimit të UÇK-së në Çiqavicë, ashtu siç ishte shtëpia dhe familja e tij bazë e rëndësishme e UÇK-së në Kollë të Artakollit. Përjetë do të mbetet në kujtimet e mija, Kujtimi, ky shok i dashur, që ishte bashkëluftëtar shembull e njeri i jashtëzakonshëm. Ngushëllimet më të sinqerta për familjen dhe bashëluftëtarët e Batalionit të Parë të Brigadës 142 të ZOSH-it. U prehtë në paqe në tokën e Kosovës nënë”, ka thënë ai.

Lajmet e fundit

Hyrja spektakolare dhe vendlindja nuk i ndihmojnë: Joshua dërmohet nga Usyk dhe humbë titujt e kampionit të botës

Anthony Joshua është mposhtur nga Oleksander Usyk, i cili ka arritur t’i fitojë titujt e peshave të rënda me vendim unanim të gjyqtarëve. Boksieri britanik...

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

TE NGJASHME

Hyrja spektakolare dhe vendlindja nuk i ndihmojnë: Joshua dërmohet nga Usyk dhe humbë titujt e kampionit të botës

Anthony Joshua është mposhtur nga Oleksander Usyk, i cili ka arritur t’i fitojë titujt e peshave të rënda me vendim unanim të gjyqtarëve. Boksieri britanik...

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...