23.7 C
Pristina
Saturday, June 19, 2021

Gjoshi për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka reaguar pas lajmeve që po qarkullojnë se disa liderë shtetesh evropianë kanë ofruar garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, që po mbahen në Hagë.

Gjoshi thotë se kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani, i kanë futur veshtë në lesh dhe nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë, se nuk bëhet fjalë të garantojnë.

Sipas tij, historia t’i hedhë në koshin e plehrave.

Shkrimi i plotë i tij:

Qe disa ditë kanë dalë lajme se shumë liderë shtetesh evropiane kanë ofruar garanci për lirimin e drejtuesve të UÇK-së.

Dy njerëz në Kosovë, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani i kanë shti veshtë në lesh dhe nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë, se nuk bëhet fjalë të garantojnë.

Historia do t’iu hedhë në koshin e plehrave.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...