22.4 C
Pristina
Thursday, June 17, 2021

“Vehbi Kardashian” – reagon Vehbi Kajtazi pasi faqet që përkrahin Vetëvendosjen ia montuan një foto

Përkrahës të Lëvizjes Vetëvendosje ia kanë montuar një fotografi gazetarit Vehbi Kajtazi.

Në trupin e një gruaje, ata ia kanë vendosur kokën e Vehbi Kajtazit, e për këtë ka reaguar vetë gazetari përmes një cicërime në Twitter.

“Vehbi Kardashian, e bre Allahi ju vraftë po budallë jeni!”, ka shkruar Kajtazi në Twitter.

Së fundmi, gazeta Insajderi, në të cilën, Vehbi Kajtazi është kryeredaktor kanë publikuar një dokument ku pati të bëjë me sigurimin e vaksinave antiCOVID, ku thuhet se ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia nuk e pati nënshkruar një dokument që i siguron Kosovës 500 mijë vaksina.

Lidhur me këtë, Vitia thirri konferencë për media, ku edhe kërkoi nga Prokuroria e Kosovës që të hetohet ky rast.Të nesërmen Policia e Kosovës e ka intervistuar pronarin e Insajderit, Parim Olluri, e për këtë pati reagime të shumta nga akterë të ndryshëm politikë.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...