16.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Totaj i PDK-së uron komunitetin turk në Kosovë

Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj ka uruar komunitetin turk në Kosovë me rastin e shënimit të ditës së sovranitetit të Turqisë.

Postimi i plotë:

Me rastin e shënimit të 23 Prillit Ditës së Turqve të Kosovës sot, uroj komunitetin Turk të Kosovës për ditën e tyre.

Pasi sot me 23 Prill shteti mik i yni Republika e Turqisë feston Ditën e Sovranitetit Kombëtar dhe Festën e Fëmijëve, uroj shtetin e Turqisë dhe popullin Turk.

23 Nisan Kosova Türk Toplumu Milli Bayramı vesilesiyle, Türk Toplumu mensubu bütün vatandaşlarımızın Milli Bayramını kutlarım.

Ayrıca bugün Türkiye Cumhuriyeti Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması vesilesiyle, dost ülke Türkiye’nin de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Lajmet e fundit

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...

TE NGJASHME

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...