11.5 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Prindërit e çojnë vajzën 2-vjeçare me urgjencë në spital, mjekët shokohen nga ajo që gjejnë brenda stomakut të vogëlushes

Një ngjarje e pazakontë është shënuar në Rusi që i ka shokuar mjekët. Një 2-vjeçareje në Moskë i kanë nxjerrë nga stomaku 209 topa magnetikë, të njohur gjithashtu si topa anti-stres.

Ajo i kishte gëlltitur ato ndërsa familja nuk ishte në dijeni. Disa ditë më vonë, familja e kishte dërguar në spital pasi jashtëqitja e vajzë së tyre ishte e zezë.

Në radiografi u pa që 2-vjeçarja kishte topa magnetikë me ngjyrë, në stomakun e saj.

Pas kësaj, u desh të bëhej një ndërhyrje kirurgjikale për t’i nxjerrë. Operacioni zgjati dy orë dhe mjekët thanë se disa nga topat magnetikë të hequr tashmë ishin të mprehta dhe mund të shponin stomakun.

Gjendja shëndetësore e fëmijës tashmë është e mirë.

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...