11.5 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Vajza mori një test të ADN-së nga i dashuri i saj – të dy u shokuan nga ajo që zbuluan

Gjatë viteve të fundit, testet e ADN-së janë bërë një dhuratë e famshme për miqtë dhe anëtarët e familjes.

Por disa rezultate zbuluan shumë më tepër. Njëri prej tyre është një përdorues i TikTok pas pseudonimit Matilda. Ajo thotë se vitin e kaluar mori një test të ADN-së për ditëlindjen e saj, dhe ajo që zbuloi e la atë në shok, transmeton Telegrafi.

“Ish-im më bëri një nga ato teste të ADN-së – nëna ime u adoptua dhe unë kurrë nuk e njihja babanë tim biologjik.

I dare you to imagine a more “white person in Saskatchewan” scenario than this #fyp #voiceeffects♬ original sound – bumble bee

I dashuri i saj i atëhershëm u testua gjithashtu, dhe rezultatet u morën rreth një muaj më vonë.

“Unë isha duke rishikuar listën e të afërmve gjenetikë, sepse i vetmi person me të cilin dija që isha e lidhur në mënyrë të sigurt ishte nëna ime”, vazhdoi ajo.

Ajo thotë se vuri re emrin e të dashurit të saj dhe u kthye nga ai dhe i tha sa e mrekullueshme ishte të ishe kushëri me dikë me emër si ai. “Dhe kështu e kuptova që isha në një lidhje me kushëririn tim”, thotë ajo.

Ajo më tej shpjegoi se si ata u ndanë, dhe doli se ata kishin të njëjtët stërgjyshër.

Video u bë virale në TikTok dhe shumë të tjerë filluan të ndanin përvojat e tyre me testet e ADN-së.

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...