16.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Vetëvendosje si partitë e tjera: Glauk Konjufca punëson axhën në ministri

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, e ka emëruar si këshilltar politik Rabit Konjufcën, i cili mësohet se është axha i Glauk Konjufcës.

Konjufcës i punon edhe babai në Kuvend, por prej tash e tutje duket se edhe Rabiti – të cilin merret vesh se e ka axhë – do ta ketë pranë, pasi ky i fundit do të punojë në ministrinë e Mbrojtjes, raporton OurKosovo.

Ende nuk ka ndonjë pronocim nga Konjufca se si ka arritur të punësohet axha i tij në ministri dhe se a është ky nepotizëm.

Por, duke parë që edhe babai i tij është i punësuar në kuvend dhe tani axha, pushtet në Kosovë nuk dallojnë.

Nepotizmi në vendin tonë tashmë është shumë i shprehur edhe duket se edhe Lëvizja Vetëvendosje do të shkojë me avazin e partive të tjera që kanë qenë në pushtet. /OurKosovo/

Lajmet e fundit

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...

TE NGJASHME

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...