16.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Studenti i mjekësisë aksidentalisht i injekton shiringën e zbrazët 94-vjeçares nga Meksika – harron të fut lëngun e vaksinës anti-COVID

Ky është momenti kur një student i “lodhur” i mjekësisë në Meksikë, ia injekton shiringën 94-vjeçares duke harruar që në shiringë të fus edhe lëngun e vaksinës anti-COVID.

Videoja e këtij incidenti është bërë virale pas postimit në rrjetet sociale, ku zyrtarët shëndetësore në veriperëndim të vendit, janë vënë në kërkim të gruas së moshuar për t’u siguruar që ajo është vaksinuar ashtu si duhet.

Studenti i mjekësisë, identiteti i të cilit është fshehur nga autoritetet shëndetësore në Sonora të Meksikës, shihet duke i thënë gruas në gjuhën spanjolle, “do të ndjeni një pickim të lehtë, në rregull”.

Ai ndër tjera i thotë: “një, dy tre, pickim”, dhe vazhdon t’ia injektojë shiringën në kraharorin e majtë. “Përfundoi”, thotë para se të ndërpritet videoja.

Në anën tjetër, Sekretari i Shëndetësisë në Sonora, Jorge Tadeei, ka thënë për mediat lokale, se studenti që ishte vullnetar në sektorin e dhënies së vaksinat, nuk e kishte bërë me qëllim këtë veprim – duke injektuar shiringën e zbrazët.

Lajmet e fundit

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...

TE NGJASHME

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...