16.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Musliu i reagon ashpër Kurtit

Deputetja nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu nuk po ka të ndalur në lidhje me reagimet e saj për kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Musliu thotë që Kurti është kryeminsitër pa vota dhe se nëse ai do të ishte në opozitë do ta quante vetën kryeminister illegal.

Deputetja shton që kanosja e Kurtit me zgjedhje të reja ishte lojë me LDK-në dhe se ajo që çka e gërryn atë Brenda shpirtit është figurimi i votave Vjosës karshi mungesës së votave të tij.

Gjithashtu ajo i drejtohet me emrin Bini duke I thënë, Bini je kryminisër por jo mbret.

Postimi i plotë:

Kryeminister, JO Mbret!

Albin Kurti e din që është Kryeministër pa vota. Po të ishte ai sot në opozite, vetën do ta quante Kryeminister ilegal .

Sjellja arrogante e Albin Kurtit, kanosja me zgjedhje të reja, natyrisht ishte një lojë me LDK-n, mirëpo ajo çka e gërryen atë brenda shpirtit është figurimi i votave të Vjosës karshi mungesës së votave të tij.

Bini, je kryeministër por nuk je mbret. Mundesh me shpresu që përmes propagandës do të fitosh 500. 000 vota por dije që do t‘i kesh përballë 1 milion shqiptarë që nuk e pranojnë diktaturën.

Lajmet e fundit

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...

TE NGJASHME

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...