22.4 C
Pristina
Thursday, June 17, 2021

Musliu i reagon ashpër Kurtit

Deputetja nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu nuk po ka të ndalur në lidhje me reagimet e saj për kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Musliu thotë që Kurti është kryeminsitër pa vota dhe se nëse ai do të ishte në opozitë do ta quante vetën kryeminister illegal.

Deputetja shton që kanosja e Kurtit me zgjedhje të reja ishte lojë me LDK-në dhe se ajo që çka e gërryn atë Brenda shpirtit është figurimi i votave Vjosës karshi mungesës së votave të tij.

Gjithashtu ajo i drejtohet me emrin Bini duke I thënë, Bini je kryminisër por jo mbret.

Postimi i plotë:

Kryeminister, JO Mbret!

Albin Kurti e din që është Kryeministër pa vota. Po të ishte ai sot në opozite, vetën do ta quante Kryeminister ilegal .

Sjellja arrogante e Albin Kurtit, kanosja me zgjedhje të reja, natyrisht ishte një lojë me LDK-n, mirëpo ajo çka e gërryen atë brenda shpirtit është figurimi i votave të Vjosës karshi mungesës së votave të tij.

Bini, je kryeministër por nuk je mbret. Mundesh me shpresu që përmes propagandës do të fitosh 500. 000 vota por dije që do t‘i kesh përballë 1 milion shqiptarë që nuk e pranojnë diktaturën.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...