11.5 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Mbyllja 12 ditëshe nga Qeveria e Kosovës: Vjen reagimi nga Asociacioni i Komunave

Gjatë ditës së sotme është mbajtur një takim mes ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia dhe kryetarit të Shoqatës së Gastronomëve Petrit Kllokoqi.

Në takim u diskutua për masat e reja anti-COVID që pritet të merren gjatë javës së ardhshme.

Ndër të tjera u diskutua mbyllja totale për 12 ditë e gastronomisë dhe qendrave tregtare por edhe fitneset.

Lidhur me këtë rast ka folur Drejtori Ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës Sazan Ibrahimi.

Ibrahimi tha për Klan Kosova se nuk ka ende ndonjë diskutim me kryetarët e komunave lidhur me masat e reja të mundshme.

” Jo, ende nuk jemi konsultuar me kryetarët e komunave lidhur me masat e reja që mund të merren. Nuk jemi kontaktuar ende nga Ministria. Që nga muaji mars i vitit të kaluar ne jemi konsultuar në vazhdimësi”.

“Masat e përcaktuar deri më tani kanë gjetur zbatim të plotë në funksion të ruajtjes së jetës së qytetarëve”.

“Nga takimi i kaluar që kemi pasur me ministrin e Shëndetësisë jemi dakorduar që të kemi mbikqyrje rigoroze të zbatimit të masave anti-COVID. Po presim që të konsultohemi”.

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...