23.7 C
Pristina
Saturday, June 19, 2021

Ja çfarë ndodhi në takimin Osmani-Pacolli në Kuvendin e Kosovës

Vjosa Osmani me Behgjet Pacolli janë takuar me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett.

“Pacolli dhe Osmani pas përshëndetjes, shkruan edhe deri te ambasadori amerikan Kosnet”, ka shkruar gazetari i Telegrafit.

Kandidatja për presidente, Vjosa Osmani sapo ka hyrë në sallë të Kuvendit të Kosovës ka përshëndetuar ish-bashkëpartiakët e saj të LDK-së.

Një Përshëndetje të ngrohtë ajo ka pasur me Lumir Abdixhikun, Kujtim Shalën, Anton Quni por jo edhe me Avdullah Hotin.

Por synimi i saj është tek deputeti Behgjet Pacolli, ajo ka ftuar si duket në një takim Pacollin, ku aktualisht kanë dal jashtë sallës për një takim kokë më kokë Osmani Pacolli.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...