16.7 C
Pristina
Thursday, June 17, 2021

Hoxhaj: Sikur Osmani të reagonte të premten me dinjitet kemi pasur plan reflektimi

Kryetari në detyrë i PDK-së, Ennver Hoxhaj në seancën për zgjedhjen e presidentit, ka thënë se nuk ka pasur dëshirë për koncensues për zgjedhjen e presidentit nga Kurti e Osmani, raporton OurKosovo.

Ai tha se prania e tij dhe Bedri Hamzës në seancë është për të shprehur qëndrimin kudër zgjedhjes së Osmanit presidente.

“Një gjë duhet ta dinë qytetarët se nuk ka pasur kurrfarë interesimi për koncenuses në takimin me Osmanin e Kurtin por më shumë një logjikë se si të zgjidhet një president dhe kësaj qasje ne sot dhe atëherë i themi jo”, tha Hoxhaj.

Ai tha se nëse Vjosa Osmani do të tregonte inegritet me atë se çfarë ka ndodhur të premten në Kuvend me Ligjin për zgjedhjet, PDK-ja e ka pasur në planë të reflektonte.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...