23.7 C
Pristina
Saturday, June 19, 2021

Haziri nuk pranon të tregojë qëndrimin e LDK-së, arsyetohet se s’është deputet

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk ka pranuar të tregojë për qëndrimin e LDK-së pasi Vetëvendosje tërhoqi iniciativën për ndryshime në Ligjin për Zgjedhje.

Ai është arsyetuar se nuk mund të deklarohet pasi s’është deputet.

Para tij nga mbledhja e Grupit Parlamentar të LDK-së kanë dalë deputetët Armend Zemaj e Valentina Bunjaku të cilët s’u deklaruan.

Më herët gjatë ditës, Haziri u shpreh se LDK-ja do të marrë pjesë në seancën e votimit të presidentit, por më pas LDK-ja kërkoi tërheqjen e amendamentimeve të Ligjit për Zgjedhje.

VV-ja tërhoqi iniciativën pasdite, pak para orarit të paraparë për nisjen e seancës.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...