15.6 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Kushëriri i Hashim Thaçit, tregon se cila është gjendja shëndetësore e prindërve të ish-presidentit

Kushëriri i ish-presidentit Hashim Thaçi, Milazim Thaçi, i cili njëherësh është edhe i mbijetuar i masakrës së Izbicës, ka folur për ish-krerët e UÇK-së të cilët gjenden në Hagë.

Ai ka thënë se e ka përjetuar rëndë shkuarjen e Hashim Thaçit në Gjykatës Speciale.

“Unë që e kam parë tmerrin me sy dhe duke e parë se UÇK-ja ka vepruar për të larguar Serbinë nga këtu, me ndihmën e Amerikës normalisht, e të vije kjo ditë t’i shoh këta tanët në Hagë, ma rëndë s’ka më…”, ka thënë Thaçi.

Ai ka thënë se edhe prindërit e ish-presidentit e kanë përjetuar keq shkuarjen e Thaçit në Hagë, duke thënë se nuk janë mirë as me shëndet.

“Të dy prindërit si prindi më, nuk janë mirë as me shëndet, të dy të sëmurë. Babain e ka ende në spital, nëna tash e kanë lëshuar nga spitali, por është e rëndë”, ka thënë Thaçi.

Ai është përlotur duke treguar se i ka nëntë fëmijë, e gjashtë prej tyre jetojnë jashtë vendit, duke thënë se ka pritur që në Kosovë të bëhet më mirë e që rinia të mos largohet nga vendlindja.

Lajmet e fundit

Hyrja spektakolare dhe vendlindja nuk i ndihmojnë: Joshua dërmohet nga Usyk dhe humbë titujt e kampionit të botës

Anthony Joshua është mposhtur nga Oleksander Usyk, i cili ka arritur t’i fitojë titujt e peshave të rënda me vendim unanim të gjyqtarëve. Boksieri britanik...

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

TE NGJASHME

Hyrja spektakolare dhe vendlindja nuk i ndihmojnë: Joshua dërmohet nga Usyk dhe humbë titujt e kampionit të botës

Anthony Joshua është mposhtur nga Oleksander Usyk, i cili ka arritur t’i fitojë titujt e peshave të rënda me vendim unanim të gjyqtarëve. Boksieri britanik...

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...