11.5 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Formacionet zyrtare: Shqipëria luan për fitore ndaj San Marinos

Shqipëria ka udhëtuar në San Marino për ta zhvilluar ndeshjen e xhiros së tretë kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Në dy ndeshjet e para, Kuqezinjtë regjistruan një fitore (1-0 ndaj Andorrës) dhe një humbje (2-0 nga Anglia), ashtu që qëndrojnë në kuotën e tri pikëve dhe do ta kërkojnë triumfin në këtë takim.

Ekipi nikoqir i ka zhvilluar dy ndeshje dhe të dyja i ka humbur (5-0 nga Anglia dhe 3-0 nga Hungaria).

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Edy Reja dhe homologu i tij te San Marino, Franco Varrella, i kanë përgatitur njëmbëdhjetëshat, të cilët do ta nisin sfidën.

Formacioni startues i San Marino:

Formacioni startues i Shqipërisë:

Ndeshja zhvillohet në Stadio Olimpico San Marino me fillim në ora 20:45.

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...