23.7 C
Pristina
Saturday, June 19, 2021

Formacionet zyrtare: Shqipëria luan për fitore ndaj San Marinos

Shqipëria ka udhëtuar në San Marino për ta zhvilluar ndeshjen e xhiros së tretë kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Në dy ndeshjet e para, Kuqezinjtë regjistruan një fitore (1-0 ndaj Andorrës) dhe një humbje (2-0 nga Anglia), ashtu që qëndrojnë në kuotën e tri pikëve dhe do ta kërkojnë triumfin në këtë takim.

Ekipi nikoqir i ka zhvilluar dy ndeshje dhe të dyja i ka humbur (5-0 nga Anglia dhe 3-0 nga Hungaria).

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Edy Reja dhe homologu i tij te San Marino, Franco Varrella, i kanë përgatitur njëmbëdhjetëshat, të cilët do ta nisin sfidën.

Formacioni startues i San Marino:

Formacioni startues i Shqipërisë:

Ndeshja zhvillohet në Stadio Olimpico San Marino me fillim në ora 20:45.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...