11.5 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Publikohen rezultatet e konkursit për ushtar të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet e testimit me shkrim për ushtarët e ardhshëm të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ministria e Mbrojtjes njofton se kandidatët e mposhtëm për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës, kanë kaluar testin e Inteligjencës dhe Njohurive të përgjithshme si në vijim:

Lista në linkun e mëposhtëm:

https://docs.google.com/…/1f9Mb–dGInZs…/edit

Ministria e Mbrojtjes njofton se kandidatët e mëposhtëm për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës, nuk e kanë kaluar testin e Inteligjencës dhe Njohurive të përgjithshme si në vijim:

Lista në linkun e mëposhtëm:

https://docs.google.com/…/1L6dTVXIstGTq7pO8tAqt…/edit…

Kandidatët të cilët nuk e kanë kaluar këtë fazë të testimeve kanë të drejtë ankese brenda afatit dy (2) ditor.

Afati ankesës rrjedh ditën pasuese pas publikimit të njoftimit, ditën e hënë me datë 29.03.2021 dhe të martë me datë 30.03.2021.

Ankesa duhet të dorëzohet në G1SHPFSK, Kazerma “Adem Jashari” Prishtinë, kandidatët duhet të jenë të pajisur me maska kundër COVID-19, njofton më tej Ministria e Mbrojtjes.

Kujtojmë, rezultatet janë vetëm në shifra për të ruajtur të dhënat e aplikantëve dhe për shkak të procesit të ndjeshëm.

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...