13.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Dha shpirt nën flakë se shpëtoi jetën e punëtorëve, rrëqeth me fjalët Dom Gjergji për 33-vjeçarin: Nuk do të harrojmë të qoftë dheu i lehtë

Reagime pafund në rrjet në lidhje me fatin e 33-vjeçarit Arjan Sala. Tashmë ai do të mbahet mend si hero.

Dy shohet se i riu ka humbur jetën si pasojë e flakë ve që përfshiu magazinën e një qendre tregtare dy ditë më parë. Artistë, pedagogë, politikanë dhe qytetarë të thjeshtë i bashkon ngushëllimi dhe lutja për 33-vjeçarin.

Dom Gjergj Meta, shprehet në rrjete sociale se nuk ka dashuri më të madhe se e atij që jep jetën për miqtë e vet.

“Nuk ka dashuri më të madhe se e atij që jep jetën për miqtë e vet…” Ndoshta nuk do ta kishim njohur ku rrë emrin tënd, por sot Arjan Sala ti je h eroi i shumkujt! Të qoftë i lehtë dheu! Pushofsh në paqe!”-shkruan Dom Gjergji.

Mes reagimeve, është edhe këngëtarja Rovena Stefa, e cila thotë se Sala na bën krenar. “Faleminderit Arjan Sala, ti sot na bëre të ndihemi krenarë që jemi shqiptarë!”-shkruan Stefa.

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...