16.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

“Bjordi im i bukur ndërroi jetë”, nëna kosovare njofton se i vdiq fëmija për të cilin kërkonte ndihmë

Foshnja 6 muajshe, Bjord Poroshtica ka vdekur sot. Për trajtimin e tij u kërkua ndihmë nga qytetarët, disa ditë më parë nga nëna e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur nëna e tij, Lisiana Poroshtica-Sherifi, përmes një njoftimi në Facebook.

Ajo ka falënderuar të gjithë ata që në çfarëdo mënyre ndihmuan për fëmijën e saj.

“E sot unë ndjeva ftohtësi në trupin e tij Bjordi im i bukur ndërroj jetë u be melaqe me krahe. Ky është caktimi i Allahut e unë jam besimtare duhet me pas gajret e shpirti i tij le te prehet ne paqe. Dua që kushdo qe e lexon këtë status t’i falënderoj nga thellësia e shpirtit për çdo ndihme dhe lutje që është bo për Bjordin tem për gjithsecilin jam mirënjohëse edhe falënderuese gjithmonë”, ka shkruar e ëma në Facebook.

Ky është njoftimi i nënës së tij:

Fëmijët janë dhuratë e çmuar që Zoti ia jep njeriut. Dashuria për ta është e mbjellë në shpirtin e njeriut. Sot me zemer te thyer ju njoftoj se Bjordi im nuk është më ne mesin tone, at e deshti Allahu me shumë se une.

Kur e kuptova qe jam shtazan desh u çmenda nga gëzimi sepse i dua femijet shumë shumë, kam kaluar nje shtatëzani perfekte perveq momentit final aty kam pas shumë probleme gjatë lindjes me operacion e pastaj 3 dit kam qene ne intenzive, pasi e mora pak veten ashtu e operuar jam kujdes per Bjordin edhe pse disa her varra më është kapluar me gjak por ska pas rendesi me rendesi ishte Bjordi im i bukur qe u dashurova me sytë e tij,me aromen e tij,me butësin e tij thjesht ai tani ishte fryma ime që unë i kisha dhënë jetë dhe qaja nga gëzimi ishte ndjenja më e bukur që ma ka dhon Zoti gjersa knaqesha që e kisha në kraht e mi vjen doktorresha dhe mē thotë që kemi dyshime që ka probleme shëndetesore djali juaj, un shokova per një moment dhe e dërgova te mjeku dhe e kuptova qe djali im ka problem me zemer aty mu rrenua bota, po prap mora forcen per me gjet sherimin sepse une jam nane, jam femen ,jam heroin.

Më erdh mundesia nga shteti e derguam djalin ne Turqi gati 4 muaj syt e mi skan pa gjum duke shpresuar qe djali do të behet më mire, dhe djali u bë mirë pas dy operacioneve ai prap u bë i fort djali im tash ishte mirē e u kthyem në Kosove. As 10 ditë nuk nejti Bjordi në shpi filloj prap me ju keqësu gjendja e dergum ne Spitalin e Prishtines.

Edhe aty janë munduar me gjdo kusht me i gjet shërim por fatkeqesisht infeksioni ja kishte kapluar gjith trupin gjë që ishte e pamundur me e transferu diku tjeter.E sot unë ndjeva ftohtesi në trupin e tij Bjordi im i bukur ndërroj jetë u be melaqe me krahe. Ky është caktimi i Allahut e unë jam besimtare duhet me pas gajret e shpirti i tij le te prehet ne paqe. Dua që kushdo qe e lexon këtë status ti falenderoj nga thellësia e shpirtit per gjdo ndihme dhe lutje që është bo per Bjordin tem për gjithsecilin jam mirenjohese edhe falenderuse gjithmone.Zoti ju bekoft dhe ju ruajt inshallah.

BJORDI jem u kon luftarak shumm
Ai u kon engjulli jem..

Lajmet e fundit

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...

TE NGJASHME

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...