13.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

“Vjedhja e shekullit në Trepçë” – ja kush u përfshi në këtë skandal

Një skandal ka shpërthyer në Trepçë, e dëmi nga gjithë kjo thuhet që kalon qindra mijëra euro, pasi në secilin kamion humbja është mbi 500 dollarë.

U raportuar se, si ishin vjedhur mbi 300 kg në çdo kamion që ishte ngarkuar me koncentrat për t’u eksportuar.

E pas kësaj, sot njësia për Krimet Ekonomike e Policisë së Kosovës ka vizituar Minierën e Trepçës.

E për këto dyshime menaxhmenti aktual ka kërkuar nga Prokuroria dhe Policia ta zbardhin këtë dyshim që daton prej kohësh.

E për këtë skandal ka folur edhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Ai përmes një postimi në Facebook, e quan vjedhje të shekullit.

Ish-komandanti i UÇK-së, thotë se, Trepça është vjedhur që nga vitin 1999.

Ai ka treguar se edhe kush është përfshirë në këtë vjedhje.

Postimi i plotë:

Vjedhja e shekullit në Trepçë

Tani ka nis të folët nga pak si vetëm nga VAGAT e kurdisura është vjedh Trepça në çdo kamion për afërsisht 500 dollar vetëm në vitet e fundit por Trepça është vjedh e plaçkitur rregullisht që nga viti 1999 deri më 2021…, por ju nuk e keni as idenë ma të vogël se e sa deputeti sa ministri, sa kryeministri, sa kryetari dhe vllau i kryetarit të Kosovës, sa eprori i SHIK_ut, sa komandanti i luftës ka vjedh bashkë me Zvonko Veselinoviçin, sa kryeprokurori e sa epror i policisë e të doganës janë të përfshirë në vjedhjen e shekullit.

Dhe jo dy tre milionë të Xhavit Halitit por mbi një 1.000.000.000 deri 2.000.000.000 miliardë dollar është vjedhja në Trepçë ku është vjedh djersa e minatorëve tan është vjedh pasuria e shtetit dhe popullit të Kosovës, dhe kjo vjedhje nis në Kosovë përfundon në Kinē, Indonezi, Bullgari….!

Kryeministër Albin Kurti, z Sveçla, Kryeprokuror Lumezi, Dogana, AKI-ja, Hetuesi ku jeni mos fleni?

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...