13.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Në Indonezi shënohet njëri nga golat më të çuditshëm në historinë e futbollit

Një nga golat më të pabesueshëm dhe më të çuditshëm në histori u shënua në ndeshjen e Kampionatit Indonezian mes Arema FC dhe Persikabo Bogor.

Arema FC dhe Persikabo u ndeshen mes vete në fundjavë dhe ndeshja u mbyll me barazim 1-1.

Megjithatë, në këtë ndeshje u shënua njëri nga golat më të çuditshëm ndonjëherë në histori të futbollit.

Dhe me të vërtetë, nuk është ekzagjerim të thuash diçka të tillë, sepse Dendi Santoso i Areme shënoi një gol spektakolar me kokë nga një top i goditur nga lojtari kundërshtar, i cili u mundua ta largonte nga zona.

Nuk do të kishte asgjë kaq të çuditshme nëse situata nuk do të ndodhte rreth 20 metra nga goli i ekipit kundërshtar, dhe do të përfundonte në një mënyrë të paparë.

Mbrojtësi i Persikaba goditi me forcë topin nga zona e dënimit, por goditi Dandin në fytyrë dhe topi përfundoi në portë.

Askush nuk mund ta besonte atë që ndodhi, më së paku ekipi kundërshtar.

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...