23.7 C
Pristina
Saturday, June 19, 2021

Në Indonezi shënohet njëri nga golat më të çuditshëm në historinë e futbollit

Një nga golat më të pabesueshëm dhe më të çuditshëm në histori u shënua në ndeshjen e Kampionatit Indonezian mes Arema FC dhe Persikabo Bogor.

Arema FC dhe Persikabo u ndeshen mes vete në fundjavë dhe ndeshja u mbyll me barazim 1-1.

Megjithatë, në këtë ndeshje u shënua njëri nga golat më të çuditshëm ndonjëherë në histori të futbollit.

Dhe me të vërtetë, nuk është ekzagjerim të thuash diçka të tillë, sepse Dendi Santoso i Areme shënoi një gol spektakolar me kokë nga një top i goditur nga lojtari kundërshtar, i cili u mundua ta largonte nga zona.

Nuk do të kishte asgjë kaq të çuditshme nëse situata nuk do të ndodhte rreth 20 metra nga goli i ekipit kundërshtar, dhe do të përfundonte në një mënyrë të paparë.

Mbrojtësi i Persikaba goditi me forcë topin nga zona e dënimit, por goditi Dandin në fytyrë dhe topi përfundoi në portë.

Askush nuk mund ta besonte atë që ndodhi, më së paku ekipi kundërshtar.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...