23.7 C
Pristina
Saturday, June 19, 2021

MPJ e Kosovës, Greqisë: Urime kombit të madh 200 vjetorin e Pavarësisë!

Ministria e Punëve të Jashtme i ka uruar sot shtetit të Kosovës 200 vjetorin e Pavarësisë.

Përmes njoftimit MPJ ka thënë se Kosova me Greqinë ndajnë lidhje miqësie e bashkëpunimi.

Ndryshe, shteti i Greqisë nuk e njeh pavarësinë e Kosovës që nga shpallja e saj në vitin 2008.

“Urime kombit të madh të # Greqisë derisa festojnë 200 vjetorin e # Pavarësisë.

@GreeceMFA

Ne ndajmë lidhje miqësie, tradite, bashkëpunimi dhe shpresojmë të zhvillojmë më tej marrëdhëniet për të mirën e kombeve tona dhe prosperitetin e rajonit tone”, thuhet në njoftim.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...