11.5 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Jo Vjosa Osmanin, Hajdar Beqa: Do t’i votoja këta dy kandidatë për president

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa ka thënë se do ta votonte për president Murat Jasharin ose Rexhep Qosjen nëse të njëjtit do të ishin kandidatë.

“Unë do të kisha votuar një person të një niveli tjetër. Për shembull Murat Jasharin ose Rexhep Qosjen. Kurrë më shumë nuk i nevojitet Kosovës një person unifikues sesa tani”, ka thënë Beqa.

Më tutje ai tha se qëndrimi i PDK-së është që të mos e votojnë Vjosa Osmani për presidente.

Kjo pasi që sipas tij Osmani është figurë përçarëse dhe jo unifikuese.

“PDK-ja ka pasur konsultim në organet e veta dhe ka një qëndrim që nuk do ta përkrahë zonjën Osmani. Duke pasur parasysh figurën e saj nuk e përfaqëson unitetin e partive politikë. Është më shumë një figurë përçarëse sesa unifikuese. Kjo duke marrë parasysh edhe kohën kur ishte u.d e Presidentit”, ka thënë Beqaj.

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...