13.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Deputeti e gjen ‘fajtorin’ e rënies së PDK-së

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa ka thënë që mosprezenca e ish-kryetarit të partisë, Kadri Veseli në zgjedhjet e 14 shkurtit ka ndikuar në rezultatin zgjedhor të kësaj partie.

Sipas tij me programin që ka pasur PDK-ja dhe me prezencën e tij, partia do të merrte një rezultat më të mirë.

“Kam besuar që PDK-ja ka me dal më fuqishëm në zgjedhje sesa kishte qenë në ato të tetorit të 2019-ës nga puna në terren. Ne nuk e kishim kryetarin Veselin dhe mendoj që mosprezenca e tij e ka pas një rënie PDK-ja. Me pas qenë z.Veseli në Kosovë me programin që ka pasur PDK-ja do ta kishim një avantazh me të mirë. Ky ka qenë rezultati dhe ne e kemi pranuar si të tillë”, ka thënë ai.

Më tutje ai deklaroi se programi i PDK-së ka qenë ndër më të mirët.

“PDK-ja i ka pasur të metat e veta. Si e metë kryesore ka qenë mungesa e liderit dhe ish-liderit, që padrejtësisht janë duke e mbrojtur një kauzë të drejtë të UÇK-së. Kam menduar se kemi avancuar se kemi pasur një mobilizim të elektoratit anë e mbanë Kosovës. Kemi pasur një program të hartuar nga ekspertët dhe kemi pasur një kandidatë shumë të përgatitur”, ka deklaruar ai.

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...

TE NGJASHME

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...