15.6 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Xiaomi Mi Band 5 lëshohet zyrtarisht

Xiaomi tani ka filluar zyrtarisht Mi Band 5-in e saj të ri në tregun evropian.

Brezi i 5-të i Mi Band i përballueshëm ka një ekran AMOLED me 1.1 inç me rezolucion 126 x 294 piksel. Mi Band 4 kishte ekranin 0.95 inç dhe një rezolucion prej 120 x 240 piksel, transmeton Telegrafi.

Bateria e Mi Band 5 është 125 mAh.

Mi Band 5 është i papërshkueshëm nga uji deri në 50 metra dhe “mbështet 11 sporte” si not, vrapim, ecje, çiklizëm, ngjitje, hedhje litari, yoga dhe disa sporte tjera.

Përveç funksioneve të përmirësuara tashmë nga paraardhësi, të tilla si cikli i gjumit dhe matja e rrahjeve të zemrës, gratë tani mund të mbajnë mend edhe ciklin e tyre menstrual.

Çmimi i Mi Band 5 është 39.90 euro.

Mi Band 5 ofrohet zyrtarisht në ngjyrat e zeza, blu, rozë, portokalli, vjollcë, të verdhë, jeshile dhe gri. Sidoqoftë, vetëm versionet e zeza, të verdha dhe jeshile janë në dispozicion në Amazon.

Lajmet e fundit

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...

TE NGJASHME

Hyrje spektakolare e Anthony Joshuas në ring – frikë për Usyk

Anthony Joshua dhe Oleksander Usyk kanë arritur tashmë në ring, ku do të ndeshen për meçin e madh të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe...

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...