-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Xiaomi Mi Band 5 lëshohet zyrtarisht

Xiaomi tani ka filluar zyrtarisht Mi Band 5-in e saj të ri në tregun evropian.

Brezi i 5-të i Mi Band i përballueshëm ka një ekran AMOLED me 1.1 inç me rezolucion 126 x 294 piksel. Mi Band 4 kishte ekranin 0.95 inç dhe një rezolucion prej 120 x 240 piksel, transmeton Telegrafi.

Bateria e Mi Band 5 është 125 mAh.

Mi Band 5 është i papërshkueshëm nga uji deri në 50 metra dhe “mbështet 11 sporte” si not, vrapim, ecje, çiklizëm, ngjitje, hedhje litari, yoga dhe disa sporte tjera.

Përveç funksioneve të përmirësuara tashmë nga paraardhësi, të tilla si cikli i gjumit dhe matja e rrahjeve të zemrës, gratë tani mund të mbajnë mend edhe ciklin e tyre menstrual.

Çmimi i Mi Band 5 është 39.90 euro.

Mi Band 5 ofrohet zyrtarisht në ngjyrat e zeza, blu, rozë, portokalli, vjollcë, të verdhë, jeshile dhe gri. Sidoqoftë, vetëm versionet e zeza, të verdha dhe jeshile janë në dispozicion në Amazon.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...