16.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Trajneri i Barcelonës: Kam marrëdhënie të mira me Leo Messin

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, këmbëngul se ai dhe Lionel Messi kanë marrëdhënie të forta, pas fitores së thellë 5:0 kundër Alavesit në ndeshjen e fundit të sezonit në La Liga.

Morali i skuadrës ishte i ulët pas disfatës 2:1 kundër Osasuna në shtëpi, e cila ndodhi në natën kur Real Madridi e fitoi titullin, duke e kaluar Barcelonën në renditje, transmeton Gazeta Express.

Por tani, Barcelona i ka sytë kah Liga e Kampionëve, ku do të përballet me Napolin në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales.

Kjo ndeshje, e cila do të zhvillohet më 8 gusht në Camp Nou, i ofron Barcelonës mundësi ta arrijë çerekfinalen në një të ashtuquajtur “mini-turne” që do të mbahet në Portugali në fund të atij muaji.

Përkundër thashethemeve rreth të ardhmes së tij, Setien këmbëngul se ai dhe Messi, i cili është mbase personi më i fuqishëm në klub, ia kalojnë shumë mirë duke punuar së bashku.

“Është njëjtë si më të gjithë tjerët, pak a shumë. Ka lojtarë të cilët janë më të hapur, por kam marrëdhënie të mira me të”, tha Setien.

Lajmet e fundit

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...

Gjenerali serb që mori pjesë në heqjen e përmendores së UÇPMB-së në Preshevë po merr pjesë në protestat në Jarinjë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar identitetin e dy prej personave që po marrin pjesë në bllokimet e rrugëve magjistrale që...

TE NGJASHME

Tensionet në veri, presidenti i Këshillit Evropian ka një thirrje për Kurtin e Vuçiqin

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të shtensionohet situata në veri të Kosovës. Ai ka kërkuar që të vijojë procesi i negociatave. Përmes...

Tensionet me Serbinë/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, detaje çka u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e...

Super meçi Joshua – Usyk, këtu mund ta ndiqni LIVE

Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër. Ishte planifikuar që Joshua të...

Gjenerali serb që mori pjesë në heqjen e përmendores së UÇPMB-së në Preshevë po merr pjesë në protestat në Jarinjë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar identitetin e dy prej personave që po marrin pjesë në bllokimet e rrugëve magjistrale që...