6.4 C
Pristina
Friday, December 4, 2020

Tingulli misterioz që po dëgjohet çdo natë në Beograd, deklarohen zyrtarët kompetentë në Serbi

Tingulli i pashpjegueshëm që po dëgjohet pikërisht në ora 3 të mëngjesit nëpër lagje të ndryshme të kryeqytetit të Serbisë, Beograd – vazhdon të jetë një nga temat më të diskutuara në shoqërinë e këtij vendi.

Banorët e Karaburmës, Zvezdarës dhe Grockes, vazhdimisht ishin ankuar se nuk po mund të flenë nga një tingull misterioz që po dëgjohet pikërisht në ora 3 të mëngjesit, transmeton Telegrafi.

Sipas tyre tingulli po ua nxjerr gjumin, e të rinjve ua ka futur frikën në palcë duke i bërë të mendojnë për teori të ndryshme.

Disa pretendojnë se bëhet fjalë për jashtëtokësorë, e disa fajësojnë rrjetin 5G – derisa persona të caktuar konsiderojnë se është ngrohja globale që po e shkakton këtë tingull të shumëpërfolur.

Megjithatë pas interesimit të madh të qytetarëve për ta kuptuar se për çfarë bëhet fjalë, është deklaruar edhe Darko Gllavash nga Sekretariati për çështje të mbrojtjes, situatave të jashtëzakonshme, komunikimit dhe koordinimit.

Ai tha se deri më tani nuk ka ndonjë informacion për tingullin e çuditshëm, që prej ditësh i ka brengosur shumë banorët e lagjeve Zvezdara, Karaburma, Mirijevës dhe Vraçarit.

“Nuk kam informacione e as që kam dëgjuar se diçka e tillë është raportuar zyrtarisht. Jetoj në njërën nga këto lagje të qytetit të Beogradit ku po dëgjohet ky tingull, por personalisht as që kam dëgjuar diçka”, ka shtuar Gllavash për të përditshmen serbe “Novosti”.

“Është dëgjuar një tingull i pashpjegueshëm por shumë i frikshëm. Çfarëdo qoftë, ai dëgjohet në ora 3 të mëngjesit. Dal në dritare për të parë se për çfarë bëhet fjalë, por deri më tani asgjë nuk kam zbuluar”, ka deklaruar Mirijeva banore e Beogradit.

Lajmet e fundit

Videoja e ketrit që u bë virale, i ‘kërkon’ ujë një djaloshi i cili e mbante një shishe në dorë

Veprimi i ketrit të etur po bën xhiron e botës, teksa u kap në një video duke i ‘kërkuar’ ujë një djaloshi,...

Tingulli misterioz që po dëgjohet çdo natë në Beograd, deklarohen zyrtarët kompetentë në Serbi

Tingulli i pashpjegueshëm që po dëgjohet pikërisht në ora 3 të mëngjesit nëpër lagje të ndryshme të kryeqytetit të Serbisë, Beograd –...

Morgjet janë stërmbushur me viktima të COVID-19 në SHBA, mbi 140 mijë të vdekur – numri i të infektuarve po rritet me shpejtësi

Numri i të vdekurve nga coronavirusi në SHBA ka tejkaluar shifrën prej 140 mijë. Në 42 nga 50 shtetet amerikane, numri i...

Mjekët bëjnë thirrje që të mos përdoret terapia për COVID-19 e shpërndarë në rrjetet sociale

Një postim me një terapi me medikamente për Covid e shpërndarë në rrjetet sociale po konsiderohet e rrezikshme për shëndetin e qytetarëve...

TE NGJASHME

Videoja e ketrit që u bë virale, i ‘kërkon’ ujë një djaloshi i cili e mbante një shishe në dorë

Veprimi i ketrit të etur po bën xhiron e botës, teksa u kap në një video duke i ‘kërkuar’ ujë një djaloshi,...

Tingulli misterioz që po dëgjohet çdo natë në Beograd, deklarohen zyrtarët kompetentë në Serbi

Tingulli i pashpjegueshëm që po dëgjohet pikërisht në ora 3 të mëngjesit nëpër lagje të ndryshme të kryeqytetit të Serbisë, Beograd –...

Morgjet janë stërmbushur me viktima të COVID-19 në SHBA, mbi 140 mijë të vdekur – numri i të infektuarve po rritet me shpejtësi

Numri i të vdekurve nga coronavirusi në SHBA ka tejkaluar shifrën prej 140 mijë. Në 42 nga 50 shtetet amerikane, numri i...

Mjekët bëjnë thirrje që të mos përdoret terapia për COVID-19 e shpërndarë në rrjetet sociale

Një postim me një terapi me medikamente për Covid e shpërndarë në rrjetet sociale po konsiderohet e rrezikshme për shëndetin e qytetarëve...