23.3 C
Pristina
Wednesday, June 16, 2021

Emery kthehet në La Liga, merr drejtimin e skuadrës së njohur?

Unai Emery është gati t’i kthehet botës së futbollit.

Trajneri që së fundmi kishte drejtuar Arsenalin, Unai Emery, ka filluar të lidhet me një rikthim të mundshëm në La Liga.

Sipas raportimeve të ‘Marca’, trajneri spanjoll pritet të bëhet trajneri i Villarreal, transmeton lajmi.net.

Thuhet se trajner spanjoll ka tashmë një marrëveshje me ‘Nëndetësen e verdhë’.

Javi Cealleja pritet të lirojë postin e trajnerit të skuadrës, pasi priu Villarrealin drejt pozitës së pestë këtë edicion në La Liga.

Kujtojmë se Unai Emery ka qenë i papunë që kur u shkarkua nga posti i trajnerit të Arsenal, gjatë nëntorit të kaluar.

Lajmet e fundit

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...

TE NGJASHME

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...